יום שני, 6 ביוני 2016

White swan ballet premiere


היה לי את העונג לצפות בבכורה העולמית של מופע הבלט "White Swan" שהתקיים אמש בבית האופרה בתל אביב.

הכוריאוגרפיה הנצחית של לב איבנוב עם נגיעות 
הכוריאוגרפיה המקורית של אנדוניס פונדיאקיס.

"ברבור לבן" היא הפקה ייחודית לאגם הברבורים "מהקלאסי עד העכשווי" אנדוניס פוניאדקיס, הכוריאוגרף היווני הבינלאומי, יוצר טוויסט נדיר לבלט המפורסם. בזמן שישבתי וצפיתי במופע חשבתי לעצמי שזה כנראה חלומה של כל בלרינה לרקוד לצליליי צ'ייקובסקי במופע קלאסי שכזה.

המופע  כלל 30 רקדני הבלט שעלו על במה אחת לחוויה יוצאת דופן בשתי מערכות:
בחלק ראשון- המערכה השנייה של אגם הברבורים, בגרסת המקור ובחלק השני - קונטרסט לחלק הראשון, כוריאוגרפיית מקור עבור הבלט הישראלי בפרשנות עכשווית ומשוחררת ליצירה.

צילום אירה טשליצקי
מה שמשך את תשומת ליבי הוא הקלטות של רקדנים שהושמעו במהלך המופע, הרקדנים סיפרו את החוויה לגלם גם את הברבור הלבן וגם את הברבור השחור. הופתעתי לגלות שרוב הרקדנים חושבים שלגלם את הברבור השחור הרבה יותר מרתק מאשר את הלבן, וזאת בשל החופשיות והיכולת להתפרע על הבמה ולהביע רגשות עזים ועמוקים.
למי שלא מכיר את אגם הברבורים אני בטוחה שצפה בסרט המצליח עם ונונה ריידר ומילה קוניס  "ברבור שחור" , ומי שלא אני מאוד ממליצה. לאחרי צפייה במופע הכל התחבר לי, כל הסיפור מאחורי אגם הברבורים והחדשנות שנוספה לו רק גרמה למופע להיות עוצר נשימה.

צילום אירה טשליצקי
אני חייבת לשתף שזו הייתה הפעם הראשונה שצפיתי בבלט, חזרתי כל כך נרגשת שאין ביכולתי אפילו להביע בכתב עד כמה נדהמתי מהיכולות הטכניות של הרקדנים, הבעת הרגשות והסיפור. כמות הרגש שמועבר מהבמה אל עבר הצופים מבלי לומר אף מילה, אחד הדברים המרתקים שאפשר לחוות.

צילום  אייל לנדסמן

לצערי נערכו רק 2 מופעים ב5.6 והיום המופע האחרון. 
הבלט הישראלי בהחלט השאיר טעם של עוד...

מוזמנים לצפות בחלק קטן מתוך המופע בערוץ היוטיוב

טוטאל לוק של קארין זלאיטShare:

תגובה 1

© Yupka Fashion & Travel by Angel Fiben | All rights reserved.
Blog Design Handcrafted by pipdig